Leica RGR 200 prijímač

866090

Nové

Leica RGR 200 je unikátny prijímač pre krížové lasery, ktorý dokáže detektovať laserovú líniu červeného aj zeleného krížového lasera. Pracovný dosah do 80 metrov, výška snímača: 85 mm, displej: na oboch stranách, podsvietený, odolnosť: IP65, napájanie: 2xAA batéria

Viac detailov

226,80 €

199,00 € s DPH

165,83 € bez DPH

Na sklade

-27,80 €

Prijímač pre krížové lasery je prístroj, ktorý vďaka zabudovanému snímaču laserovej frekvencie dokáže detekovať polohu laserového lúča aj vtedy, ak je pre ľudské oko neviditeľná. Práve viditeľnosť lasera je najväčšou slabinou laserovej meracej techniky, pretože je jedno aký laser máte, na priamom slnku ho voľným okom nevidíte.

Prijímač Leica RGR 200 má na hornej strane 2 silné magnety, pomocou ktorých prijímač jednoducho upevníte na kovové konštrukcie, čo je užitočné najmä pri konštrukciách sadrokartónových stropov a podhľadov. Prijímač má navyše aj dve presné libely, pre čo najpresnejšie zrovnanie prístroja v horizontálnej aj vertikálnej polohe.

Prijímač pre červený aj zelený krížový laser

Leica RGR 200 je jediný prijímač na trhu, ktorý dokáže detekovať laserové čiary z červeného aj zeleného lasera. Ak používate červený aj zelený krížový laser, tak nemusíte kupovať dva prijímače, stačí ak budete mať RGR 200.

Ako funguje prijímač pre laser?

Prijímač využijete vo chvíli, keď potrebujete vytyčovať rovinu na priamom slnečnom svetle, kde je laserová čiara neviditeľná. Aby ste dokázali rýchlo a presne odčítať výšku laserovej línie, odporúčame prijímač umiestniť na nivelačnú latu s milimetrovou stupnicou. Prijímač umiestnite na latu, približne vo výške kde by sa mal nachádzať lúč z krížového lasera.

Leica RGR 200 vás bude šípkami na obojstrannom displeji, ale aj akustickým signálom (pípanie) navigovať tak, aby ste dokázali stred prijímača umiestniť presne na úroveň laserovej čiary. V momente, keď stred prijímača dosiahne laserovú líniu, zmiznú z displeja šípky a pípanie sa zmení na súvislý tón. Stred prijímača, ktorý sa v tejto chvíli nachádza na laserovej čiare absolútne presne lícuje s ryskami po bokoch prístroja, pomocou ktorých dokážete z nivelačnej laty presne odčítať aktuálnu výšku bodu, na ktorom sa nachádzate.

Balenie obsahuje:

  • 1 x Leica RGR 200
  • 1 x Držiak prijímača pre uchytenie na nivelačnú latu
  • 2 x AA batéria

Podobné produkty